-18%

Berese Kosi Ariete

L2,690

Share:
  • Berese kosi – Ariete 621
  • Fuqia 20 W
  • Me 2 kontenitor me filter me rrjete
  • Shijoni yogurtin natyral pa u munduar

Berese kosi Ariete , ideal per pergatitjen e kosit klasik te trashe dhe kremoz

Shpetoni nga metodat tradicionale te berjes se kosit qe ju marrin dite kohe

Shijoni kos te pasur dhe intensiv grek fale shportes se holle te filtrit me rrjete qe ju lejon te eliminoni hirren e tepert dhe te merrni nje konsistence kompakte

Kapaku transparent ju lejon te mbani freskine e kosit te paprekur ne frigorifer dhe ta keni gjithmone gati per nje vakt te shendetshem dhe te mirefillte

Ne fuqi 20 Watt

Berese kosi ashtu sic ty te pelqen

Zgjidhni te beni kos me qumesht te skremuar, te plote, organik ose soje, bazuar ne preferencat e te gjithe familjes

Shtoni mjalte, recel, drithera dhe fruta te fresketa per nje vakt te shendetshem dhe ushqyes ose per te bere nje embelsire te shijshme dhe me pak kalori!

Cfare duhet te keni parasysh:

1. Mos e lini pajisjen te ekspozuar ne ajer, uje

2. Mund te perdorni te gjithe llojet e qumeshtit, por ne rast se do perdorni qumesht te fresket, duhet te siguroheni qe eshte i pasterizuar

3. Qumeshti i fresket duhet ziere deri sa te arrije tempeaturen 70-80 grade, pa demtuar bakteret e mira prezente ne qumeshtin e fresket

4. Pasi te keni pastruar pjeset, vendosni qumeshtin dhe 125 gr kos

5. Prisni rreth 12 ore derisa kosi te pergatitet dhe mos e lini ne ambiente te hapura, apo ne siperfaqe te sheshta qe mund te krijojne dridhje

6. Beresja e kosit eshte vetem per perdorim personal ne shtepi, dhe kosi reziston deri ne 4-5 dite

Rreth Nesh

Ndërmarrja Elektroshtepiake HIMA është themeluar në Janar të vitit 1996. Ajo është themeluar nga z.Shpetim Hima , i cili eshte edhe drejtuesi i kesaj nderrmarrje. Fokusi dhe aktiviteti kryesorë i ndërmarrjes është ofrimi i shërbimit te servist per pajisjet : lavatrice , frigorifer , lavastoviglie , tharese rrobash , mikrovale. Ne jemi te specializuar ne riparimin e paketava elektronike (pcb control) te pajisjeve te permendura me siper. Elektroshtepiake HIMA ofron per tregun shqipetare edhe pajisje te perdorura me origjine Gjermane. Te gjitha pajisjet jane te testuara dhe certifikuara nga stafi jone me garanci mbi 6 Mujore.