-16%

Friteze me ajer 6L – Ariete

Çmimi origjinal qe: 12,990 L.Çmimi i tanishëm është: 10,900 L.

Share:

6 Litra

24 muaj garanci

Transport ne te gjithe Shqiperine!

Me friteze me ajer 6L  mund të gatuani çdo pjatë në sasi të mëdha. Duke përdorur vetëm një lugë vaj për të marrë një skuqje të shëndetshme dhe të shijshme në të njëjtën kohë. Falë shportës së madhe 6 L të lëvizshme, me Fritezen Ariete 6L mund të gatuani deri në 2,5 kg patate të skuqura menjëherë!  Patate të skuqura, por jo vetëm, edhe kroketa, peshk, mish dhe shumë ushqime të tjera të pjekura me bukë, të ngrira dhe të gatshme për skuqje, dhe të freskëta , falë 8 programeve të paracaktuara.

Si funksionon friteze me ajer 6L?

Friteza me ajer gatuan  falë ajrit me temperaturë të lartë, i rregullueshëm nga 35°C deri në 200°C, i cili qarkullon me shpejtësi maksimale dhe 360° brenda dhomës së gatimit dhe garanton shpërndarje uniforme të nxehtësisë brenda. Është pikërisht ajri i nxehtë që mundëson gatimin homogjen të pjatave dhe formimin e një kore krokante në pjesën e jashtme, e cila nuk ka asgjë për t’ia pasur zili skuqjes tradicionale. Falë ajrit të nxehtë, nuk do të jetë nevoja të shtoni shumë vaj për të marrë ushqim të shijshëm të skuqur, sepse mjafton një lugë e thjeshtë, në këtë mënyrë do të sillni në tryezë ushqime më të lehta por të shijshme për të gjithë familjen.

Nga paneli i madh i ekranit me prekje dixhitale mund të rregulloni kohën e gatimit, programet, temperaturat dhe kohëmatësit. Brenda ka një tabaka për receta më krokante dhe më të shijshme. Airy Fryer 6L ka një shportë transparente për të kontrolluar gatimin si një furrë e vërtetë: skuqja është në duart tuaja!

Friteza me ajer Airy Fryer 6L pastrohet lehtë falë koshit jo ngjitës me skarë dhe ka një ndikim të ulët mjedisor, sepse nuk prodhon vajra të mbeturinave, i cili është një nga më të vështirat për të hedhur mbeturinat në qarkullim.

Rreth Nesh

Ndërmarrja Elektroshtepiake HIMA është themeluar në Janar të vitit 1996. Ajo është themeluar nga z.Shpetim Hima , i cili eshte edhe drejtuesi i kesaj nderrmarrje. Fokusi dhe aktiviteti kryesorë i ndërmarrjes është ofrimi i shërbimit te servist per pajisjet : lavatrice , frigorifer , lavastoviglie , tharese rrobash , mikrovale. Ne jemi te specializuar ne riparimin e paketava elektronike (pcb control) te pajisjeve te permendura me siper. Elektroshtepiake HIMA ofron per tregun shqipetare edhe elektroshtepiake te reja nga marka Italiane Ariete.