-14%

Ekspres kafe Cladissima – Ariete

Original price was: 11,590 L.Current price is: 9,990 L.

Share:

Makine Kafe Ariete Picasso 1366

Punon me kafe te bluar ose bustina

Presioni 15 Bar

Transport ne te gjithe Shqiperine per 24-48 ore

Ekspres kafe Cladissima nga Ariete , moderne dhe kompakte për pluhur kafeje ose bustine. Ideale për ata që e duan kafen me aromë intensive dhe kapuçino kremoze si në bar. Linjat e tij moderne e bëjnë atë të përsosur për çdo kuzhinë, përmasat e vogla e bëjnë atë një aleat ideal për hapësira të vogla.

Ekspres kafe Cladissima  ka fuqi 850 W, dhe kafja pihet nen presionin ideal, d.m.th 15 BAR.

Kapaciteti i rezervuarit eshte 0.9 litra.

Nese deshiron nje ekspres tjeter ose elektroshtepiake te tjera nga Ariete kliko KETU.

Rreth Nesh

Ndërmarrja Elektroshtepiake HIMA është themeluar në Janar të vitit 1996. Ajo është themeluar nga z.Shpetim Hima , i cili eshte edhe drejtuesi i kesaj nderrmarrje. Fokusi dhe aktiviteti kryesorë i ndërmarrjes është ofrimi i shërbimit te servist per pajisjet : lavatrice , frigorifer , lavastoviglie , tharese rrobash , mikrovale. Ne jemi te specializuar ne riparimin e paketava elektronike (pcb control) te pajisjeve te permendura me siper. Elektroshtepiake HIMA ofron per tregun shqipetare edhe pajisje te perdorura me origjine Gjermane. Te gjitha pajisjet jane te testuara dhe certifikuara nga stafi jone me garanci mbi 6 Mujore.