Friteze me ajer – Ariete

14,400 L

Share:

Friteza me ajer gatuan falë ajrit me temperaturë të lartë, deri në  360 °

24 muaj garanci

2.6 Litra

1300 Watt

Friteze me ajer 2.4 L

Friteze me ajer është një tigan me ajër që mund të shijojë ushqimin e shijshme të skuqur. Më shpejt dhe madje edhe në ajër të nxehtë brenda koshit. Në me prekje LCD, do të zgjidhni midis 7 programeve paracaktuara, veçmas në llojin e ushqimit që do të gatuani ose cilësimin manual të modalitetit. Friteze me ajer Ariete skuq ushqimet tuaja të preferuara 80% më pak yndyrë dhe vetëm një lugë gjelle vaj! Ideale për skuqjen e produkteve të ngrira dhe të pjekura. Teknologjia e skuqjes me ajër nuk rekomandohet për brumat e lëngjeve.

Si punon?

Si punon? Qarkullimi i gjithanshëm i ajrit të nxehtë në shportë mundeson nje pjekje të barabartë të ushqimeve. Do të shijoni dhe aromen si për skuqjen tradicionale duke përdorur vetëm një lugë vaj.
Cilat ushqime mund të skuqen? Përveç patate të skuqura krokante, mund të përgatisë kroketa të me patate, mish, peshk dhe shumë ushqime të tjera të pjekura me bukë, të freskëta ose të ngrira.
Shfletoni librin e recetave: argëtohuni duke provuar recetat e shijshme të ëmbla që kemi për të zgjedhur.
Ushqimi i skuqur sipas dëshirës: pak yndyrë dhe kalori dhe gatuajeni me 80% më pak yndyrë pa hequr dorë nga kënaqësia e ushqimit të mirë.
Ushqimeve të skuqura më të lehta. Mbron shtëpinë nga erërat e tyre dhe eliminon vajrat e mbetura, një nga burimet më të mira të mjedisit.

Rreth Nesh

Ndërmarrja Elektroshtepiake HIMA është themeluar në Janar të vitit 1996. Ajo është themeluar nga z.Shpetim Hima , i cili eshte edhe drejtuesi i kesaj nderrmarrje. Fokusi dhe aktiviteti kryesorë i ndërmarrjes është ofrimi i shërbimit te servist per pajisjet : lavatrice , frigorifer , lavastoviglie , tharese rrobash , mikrovale. Ne jemi te specializuar ne riparimin e paketava elektronike (pcb control) te pajisjeve te permendura me siper. Elektroshtepiake HIMA ofron per tregun shqipetare edhe pajisje te perdorura me origjine Gjermane. Te gjitha pajisjet jane te testuara dhe certifikuara nga stafi jone me garanci mbi 6 Mujore. Ne ofrojme per tregun shqipetare edhe elektroshtepiake te markes Italiane Ariete.