Friteze me ajer XXL – Ariete

L14,400

Share:

Friteza me ajer gatuan falë ajrit me temperaturë të lartë, deri në 200 °

24 muaj garanci

5.5 Litra

1800 Watt

20 dite mundesi kthimi

Friteze me ajer  XXL Ariete mund të gatuani çdo ushqim, qoftë edhe në sasi të mëdha, duke përdorur vetëm një lugë vaj. Falë shportës XXL prej 5,5 litrash ju mund të gatuani deri në 2,5 kg patate të skuqura me një lëvizje. Si dhe cdo lloj ushqimi tjeter fale 7 niveleve te programimit. Falë ajrit të nxehtë, nuk do të jete nevoja të shtoni shumë vaj sepse mjafton një lugë e thjeshtë, në mënyrë qe të sillni në tryezë ushqime të lehta.

Si funksionon friteza me ajer?

Friteza me ajer gatuan falë ajrit me temperaturë të lartë, deri në 200 °, i cili qarkullon me shpejtësi maksimale dhe në 360 ° brenda dhomës së gatimit dhe garanton një shpërndarje uniforme të nxehtësisë brenda. Është ajri i nxehtë që lejon gatimin e njëtrajtshëm të pjatave dhe formimin e një kore krokante nga jashtë, e cila nuk ka asgjë për t’u pasur zili për skuqjen tradicionale. Falë ajrit të nxehtë, nuk do të ketë nevojë të shtoni shumë vaj për të marrë një të skuqur të shijshme, sepse mjafton një lugë e thjeshtë, në këtë mënyrë do të sillni në tryezë ushqime më të lehta por të shijshme për të gjithë familjen. Friteze me ajer XXL gatuan shpejt, shëndetshëm dhe në sasi të mëdha, por përfitimet e tij nuk ndalen me kaq!

 

Friteza me ajër shmang tymin dhe aromat e këqija në shtëpi. Kur përgatitni peshk ose mish të skuqur, nuk do të duhet të shqetësoheni për erën e të skuqurit. Gatimi me ajër i Airy Fryer XXL nuk lëshon erën e tymit tipik të vajit. Së fundi, fryerja e ajrit pastrohet lehtë falë koshit të lëvizshëm jo ngjitës dhe ka një ndikim të ulët mjedisor, sepse nuk prodhon vajra të mbeturinave, i cili është një nga më të vështirat për të hedhur mbeturinat në qarkullim.

 

Rreth Nesh

Ndërmarrja Elektroshtepiake HIMA është themeluar në Janar të vitit 1996. Ajo është themeluar nga z.Shpetim Hima , i cili eshte edhe drejtuesi i kesaj nderrmarrje. Fokusi dhe aktiviteti kryesorë i ndërmarrjes është ofrimi i shërbimit te servist per pajisjet : lavatrice , frigorifer , lavastoviglie , tharese rrobash , mikrovale. Ne jemi te specializuar ne riparimin e paketava elektronike (pcb control) te pajisjeve te permendura me siper. Elektroshtepiake HIMA ofron per tregun shqipetare edhe pajisje te perdorura me origjine Gjermane. Te gjitha pajisjet jane te testuara dhe certifikuara nga stafi jone me garanci mbi 6 Mujore. Ne ofrojme per tregun shqipetare edhe elektroshtepiake te markes Italiane Ariete.